Националът Спас Делев се включи като смяна в двубоя на своя Лас Палмас срещу Луго от 7-ия кръг на Сегунда Дивисион. Тимът на българския футболист допусна второ поражение в първенството, след като отстъпи с 0:3 при гостуването си в Северозападна Испания.

Бившият футболист на Пирин Благоевград и ЦСКА влезе в игра в 79-ата минута, малко след като Лас Палмас бе останал с човек по-малко на терена. Това се случи в 71-ата, когато централният защитник Айтами бе изгонен за втори жълт картон.

До голяма степен мачът бе предрешен преди появата на Делев, като домакините дръпнаха с два гола още до почивката. Пита откри в 18-ата минута, десетина по-късно Ренейа направи много трудно за Лас Палмас да се надява на обрат.

Третият гол във вратата на гостите падна в 83-ата минута, а негов автор стана Диас.

Така със 7 точки от 7 кръга Лас Палмас заема 14-ото място с актив от 2 победи, 3 равенства и 2 поражения. Лидер в Сегунда Дивисион е Хихон с 14 точки.