Даниел Димов си отбеляза зрелищен автогол при равенството 1:1 на Манисаспор като домакин срещу Балъкесирспор в първи мач от 15-ия кръг на втора турска футболна дивизия.

Равенството остави Манисаспор в зоната на изпадащите, докато Балъкесирспор е на шеста позиция.

Манисаспор поведе в петата минута с гол на Метин Юксел след удар от границата на наказателното поле, но гостите изравниха в 23-ата минута.

Нападател на Балъкесирспор опита да подаде извеждащ пас в наказателното поле на Манисаспор, а Димов, бивш футболист на Левски, пресече топката за изчистване, но вместо това прехвърли излизащия да я посрещне вратар Исмаил Сахмали.

Манисаспор завърши мача с човек по-малко след червен картон на Емре Йозтюрк в 70-та минута.

Междувременно, Димитър Макриев се разписа за победа на Неа Саламина с 2:1 срещу Анортозис в мач от кипърското първенство. Българинът изравни резултата в 76-та минута, а Насир Маачи вкара за 2:1 четири по-късно, за да изкачи Неа Саламина на шесто място./БТА