След като спечели за втора поредна година титлата на сръбския шампионат, Цървена звезда на Благой Георгиев триумфира и с Купата на страната. „Звездашите” се наложиха с 2:0 на финала над Войводина Нови Сад.

Българският национал не взе участие в мача. Головете за шампионите вкараха Короман и Джокич съответно в 63-та и 85-та минути.

Тимът от Белград диктуваше събитията на терена през цялото време. Няколко сериозни положение за „червено-белите’ пропиля бившият футболист на ЦСКА – Ибрахима Гай. В 25-та минута на срещата защитникът шутира силно, но вратарят на Войводина бе на мястото си и улови топката. Само три минути след началото на мача Гай овладя кълбото след опасно изпълнение на свободен удар на съперника.

Логичното се случи едва в 63-та минута, когато Короман стреля силно от границата на наказателното поле и прониза мрежата на Кахриман. Пет минути преди края на двубоя Джокич оформи крайния резултат след отличен пас на Бурзанович.