Българският нападател Иван Цветков отбеляза гол при победата на своя Сивашспор с 2:1 над Ерчиешспор на Здравко Лазаров в мач от последния кръг на турската Суперлига. По този начин тимът на Електричката изпадна от елита, докато Сивашспор завърши на седми място в класирането.

Ерчиешспор изненадващо поведе в 34-та минута чрез Ченк Ислер, но изпусна победата в последните две минути на мача.

Иван Цветков изравни в 89-та минута, а 60 секунди по-късно Мехмет Йълдиз направи 2:1 и прекърши гостите от Кайзери.

Здравко Лазаров се отличи само с един жълт картон, получен в края на първото полувреме и бе заменен в 85-та минута от Йозгюр. Иван Цветков игра цял мач и бе оценен най-високо от своя отбор. Нападателят получи три звезди от турското издание „Фанатик”.

Здравко Здравков пази цял мач на вратата на Ризеспор при гостуването на Сакарияспор, завършило 1:1. Благодарение на точката, Ризе запази мястото си в Суперлигата. Той допусна само едно попадение в 32-та минута, след като неговият тим вече водеше в резултата. Въпреки опитите на домакините през второто полувреме, българският страж успя да опази вратата си и да донесе точката на спасението.

В останалите срещи от последния кръг:

Анталияспор – Генчлербирлиги 1:3

Коняспор – Газиантепспор 0:2

Манисаспор – Денизлиспор 0:0

По-късно шампионът Фенербахче играе с Анкарагюджу, след което ще получи и титлата си за сезон 2006/2007.