Иван Цветков отбеляза първия гол при класическата победа на неговия Сивасспор над Коняспор с 3:0 в мач, а Кайзериспор на Димитър Иванков загуби с 1:2 при гостуването си на Трабзонспор в срещи от 27-ия кръг на турското първенството.

Цветков откри резултата в 74-ата минута, след като дълго време гостите от Коняспор удържаха нулевото равенство. Угур Ялдъръм в 77-ата и Мехмет Ялдъз в 80-ата минути оформиха крайното 3:0.

Димитър Иванков игра цял мача за Кайзериспор, като получи два гола от Юмют Бюлют в шестата и 88-ата минути. Между неговите попадения се бе разписал и Леандро Иглесиас в 63-ата.

Сивасспор се изкачи на второ място с 58 точки, колкото има и досегашният лидер Бешикташ, отстъпил на трета позиция. Начело с 60 точки е Фенербахче, който в петък срази Касъмпаша с 3:0. Шампионите могат да бъдат застигнати от Галатасарай, приемащ тази вечер тима на Денизлиспор. Кайзери е на пета позиция с 48 точки, с десет повече от шестия Трабзон.