Отборът на Академика Клинчени успя да стигне до равенство 1:1 срещу Динамо Букурещ в мач от 15-ия кръг на румънската Лига 1. Цял мач за домакините записа българският защитник Георги Пашов, а нападателят Цветелин Чунчуков се превърна в герой за Академика, след като отбеляза изравнителното попадение за тима си.

Столичани поведоха в резултата в 65-ата минута чрез Паул Антон, който се възползва от подаване на Деян Сореску.

Малко преди това – в 57-ата минута, Чунчуков се беше появил на терена, след като замени Раул Русеску.

В 76-ата минута дойде и неговият момент да блесне, след като донесе точката за домакините. В ситуацията Лусиан Димитриу стреля от границата на наказателното поле, вратарят на Динамо Томас Мехиас не успя да улови топката, а от това се възползва българинът, който притича и от близко успя да реализира.

Това бе второ попадение за 25-годишния Чунчуков от началото на сезона, като на сметката си той има и една асистенция.

Академика е на пето място в класирането с актив от 25 точки, докато Динамо е 10-и с 16 пункта.