ЦСКА Москва направи на пух и прах отбора на Кубан Краснодар в „българското дерби“ от 10-ия кръг руския шампионат. „Армейците“, за които се състезава Георги Миланов, разбиха с 6:0 състава, в чиито редици се подвизава Ивелин Попов.

И двамата български национали започнаха срещата като титуляри. Георги Миланов се отчете с асистенция, но бе заменен през второто полувреме, докато капитанът на „трикольорите“ записа пълни 90 минути на терена на Арена Химки.

Домакините от ЦСКА поведоха с 2:0 още преди почивката. Ахмед Муса и Роман Еременко дадоха преднина на столичани.

В 17-ата минута Георги Миланов центрира отляво, където навлизащият на скорост Еременко разстреля вратаря на Кубан Краснодар за 2:0.

След почивката, в 69-ата минута гостите си вкараха автогол, а Ахмед Муса увеличи на 4:0 минута по-късно. Последните две попадения в срещата реализира Сейду Думбия, който влезе на мястото на Георги Миланов.

След мача от 10-я кръг на шампионата ЦСКА Москва заема второто място в подреждането с 24 точки, докато Кубан е на 4-ата позиция с 19. Лидер е Зенит с 25 точки, но и с мач по-малко.