Българският халф Радослав Цонев остана на резервната скамейка за Лече при загубата на отбора с 0:4 срещу Дженоа в мач от третия кръг на турнира за купата на Италия по футбол. Беневенто пък отстрани Удинезе след победа с 2:1 след продължения.

Дженоа се справи с лекота с Лече, а полякът Кжищоф Пятек се превърна в героя на деня за отбора си с четири гола. Той вкара първите две попадения още в началните девет минути на срещата, а до края на полувремето се разписа още два пъти за крайното 4:0.

Беневенто пък надви Удинезе като гост. Николас Виола вкара гол в 68-та минута и изравни за 1:1 след попадението на Дарвин Махис в шестата, с което мачът отиде в продължения.

В предпоследната минута на първото Андрес Тейо вкара за гостите и те продължиха към четвъртия кръг. /БТА