Металург Донецк, чийто треньор е Николай Костов, загуби с 0:1 като гост от Харков срещата си от 19-я кръг на първенството на Украйна. Велизар Димитров изигра пълни 90 минути за своя тим.

През първото полувреме домакините от Харков демонстрираха по-голямо самочувствие, въпреки че са в зоната на изпадащите. Металург стартира много активно втората част, но все пак домакините успяха да отбележат първото и единствено попадение в мача.

В 48-та минута Тарас Кабанов от линията на вратарското поле разстреля Дишленкович за 1:0.

В 80-та минута Велизар Димитров проби, но след изстрела му, топката попадна в ръцете на вратаря Стойко.

Така след поражението, още преди да са се изиграли всички двубои от кръга, Металург Донецк падна на 5-о място в подреждането, докато Харков се намира в дъното на таблицата.