Александър Тунчев записа пълни 90 минути за Лестър при загубата с 1:2 от Престън в мач от Чемпиъншип. Българският национал постепенно се завръща като основна фигура в отбраната на „лисиците”, след като дълго време се лекуваше от тежка травма.

Той отново е част и от националния отбор на България, като получи повиквателна през седмицата.

Тунчев не успя да спаси Лестър, след като Нийл Мелър и Ричард Чаплоу се разписаха във вратата на Крис Уийли, съответно в 41-та и 66-та минути. Бруно Бернер върна едно попадение за домакините, но то се оказа само почетно, паднало в 90-та минута.

Лестър заема едва десето място във временното класиране, с 13 точки от девет мача. Лидер е Уест Бромич с 20 точки, но Нюкасъл има 19 и среща по-малко.