Видзев (Лодз) постигна нова важна победа в полската Екстракласа. Отборът на Божидар Чорбаджийски се наложи с 3:0 при гостуването си на бившия тим на българина - Стал (Миелец). Юношата на ЦСКА за шести пореден път не попадна в стартовия състав, но влезе в 88-ата минута на мястото на Мартин Кройцриглер.

След нулево първо полувреме Видзев поведе в 53-тата минута с попадение на Жорди Санчес. Испанският нападател беше точен с хубав диагонален удар в 53-тата минута. В края на двубоя Видзев се възползва от открилите се свободни пространства и довърши домакините. В 82-рата минута Доминик Кун удвои отблизо, а в 87-ата негов пас стигна до Якуб Сипек, който сложи точка на спора.

Видзев вече е на 5-о място в класирането с 16 точки. Начело след победата си с 3:2 над Легница вчера е Легия (Варшава). Столичният гранд има 20 точки, а втори с 19 е Ракув, който днес срази с 3:0 Радомяк (Радом). В другите двубои вчера Лехия (Гданск) и Ягелония завършиха 2:2, а Краковия направи 1:1 с Погон (Шчечин).