Българският нападател Георги Чиликов пък завърши сезона в Китай с две попадения при загубата на осемкратния първенец на страната Далиен с 3:5 при гостуването на Тянцзин. С четири гола за домакините се отличи бразилският нападател Ебер Луис. Тимът на българина едва се спаси от изпадане, завършвайки на 14-о място с 30 точки.

Отборът на Шандун Лунен спечели титлата в китайското футболно първенство за трети път в историята си, след като завърши 0:0 като домакин на Гуанчжоу в мач от последния 30-и кръг и с 63 точки заслужи отново златните отличия след 1999 и 2006 година.

Тимът на сръбския наставник Любиша Тумбакович трябва да благодари и на тима на Чжъцзян, който в последния кръг удържа 2:2 като гост на Шанхай Шенхуа. Вратарят на гостите Цзян Бо спаси дузпа в началото на втората част, а Тан Ян изравни в 76-ата минута, което на практика лиши Шанхай от титлата. При успех в мача отборът от Шенхуа щеше да стане шампион с по-добра голова разлика от Шандун.