Динамо Москва на Цветан Генков за първи път спечели в столично дерби, играно на стадион Лужники, побеждавайки с 2:0 носителя на Купата на УЕФА за 2005 година ЦСКА Москва.

И двата гола за тима на българина вкараха двама от героите за Русия на Евро 2008 – Игор Семшов в 11-ата минута и Денис Колодин в 62-ата от дузпа, като Колодин получи бе изгонен в 70-ата, след като се сби с друг национал – Юрий Жирков.

Генков влезе в игра в 89-ата мината на мястото на бившия нападател на Севиля Александър Кержаков и ликува победоносно след изтичането на трите минути продължение.

Динамо е на второ място в класирането с 21 точки от 12 мача, с пет по-малко от водача Рубин Казан. ЦСКА е на осма позиция с 15 точки от десет двубоя.