Астън Вила не успя да спре черната си серия от седем мача без победа във Висшата лига и като изпусна да победи у дома над Уест Хем. Домакините водеха в резултата цели 74 минути, но в крайна сметка допуснаха изравняване за 1:1.

Тимът на Мартин О’Нийл не е стигал до пълен успех от повече от два месеца, след като за последно съставът от Бирмингам взе трите точки в двубоя срещу Блекбърн на 7 февруари.

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Вила, като Стенли получи жълт картон в 64-ата минута за грубо влизане в краката на Марк Нобъл.

Точен за домакините в 11-ата минута бе Емил Хески, който бе изведен на чиста позиция от Джеймс Милнър. Чуковете изравниха пет минути преди края чрез испанския таран Диего Тристан, засякъл с глава отлично центриране на Киърън Дайър.

Астън Вила изглежда окончателно загуби надеждите си за Шампионска лига и е пети с 54 точки, на седем зад четвъртия Арсенал, който е с мач по-малко. Уест Хем е седми с 45 точки.