Челси отстрани Тотнъм на Димитър Бербатов от турнира за Купата на Англия, след като се наложи с 2:1 на „Уайт Харт Лейн” в преиграване на четвъртфинална среща.

Димитър Бербатов започна като титуляр и остана на терена до края на мача.

В 55-та минута Шевченко откри резултата в мача и головата сметка за „сините” от Лондон. Украинецът финтира Малбранк и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Робинсън с прекрасен удар с левия крак. Едва шест минути след това Дрогба свали топката с гърди на Шон Райт-Филипс и той от воле с левия крак отбеляза второто попадение за гостите.

В 77-та минута Бербатов върна Тотнъм в играта, като изработи дузпа за своя тим. Българският нападател бе спънат в наказателното поле. Роби Кийн превърна 11-метровия наказателен удар в гол.

Челси ще срещне на 1/2-финал в турнира Блекбърн.

Тотнъм: Робинсън, Шимбонда, Доусън, Роча (Сталтери 84), Йонг-Пьо Лий, Малбранк (Дефоу 64), Зокора, Ленън, Дженас, Кийн, Бербатов.

Челси: Чех, Диара (Ферейра 90), Тери, Карвальо, Коул, Микел, Лампард, Балак, Райт-Филипс (Калу 86), Дрогба, Шевченко (Робен 82).