Чавдар Янков заедно със своя Ростов се класира за полуфиналите за Купата на Русия. Българският национал изигра 90 минути при успеха като гост с 2:1 над Динамо Москва на четвъртфиналите в надпреварата.

На полуфинала, Ростов чака победителя от сблъсъка между Алания и Сатурн Москва. В тима на Алания се подвизават Иван Иванов и Иван Стоянов.

В мача на Ростов срещу Динамо Янков си изкара жълт картон в 50-та минута. Успехът за Ростов пък не дойде лесно. Тимът поведе с 1:0 в 32-та минута, когато точен бе Григориев. В 52-та Сапета върна своите, след като реализира за 1:1. В 61-та минута Чеснаускис си изкара червен картон и така остави гостите с човек по-малко. Те все пак стигнаха до успеха след попадение в 90-та минута на Блатниак за 2:1.

В другия полуфинал ЦСКА Москва приема Спартак Москва. ЦСКА отстрани с 2:0 Зенит на четвъртфиналите, докато Спартак победи с 2:1 Краснодар.