Българският национал Чавдар Янков отбеляза първото попадение за своя Хановер 96 при победата с 5:1 в контрола срещу аматьорския ТСВ Хавелсе.

Двубоят, игран пред 2100 зрители на стадиона на аматьорите, бе шанс за някои за треньора Дитер Хекинг да изпробва нови варианти за игра, както и новото американско попълнение в състава на Хановер, Сал Зизо.

Чавдар Янков започна двубоя като титуляр. В 48-мата минута той откри резултата, след като преди това вратарят на Хавелсе не позволи да се стигне до попадение.

В 58-мата минута бившият играч на Славия напусна, а на негово място в игра се появи Алтин Лала.

Нападателят Иржи Щайнер се превърна в играч на мача след като само за 11 минути (56’, 65’, 67’) отбеляза хеттрик. Последното попадение за Хановер бе дело на Вахид Хашемян в 83-тата минута.