Отборът на Терек Грозни, в който се подвизават Валентин Илиев и Благой Георгиев допусна поражение с 1:2 като домакин на ФК Москва. Двамата българи в състава на Вячислав Грозни останаха на терена до края на мача, но този път не успяха да помогнат на своя тим.

Благой Георгиев се отчете с няколко удара по посока на вратата на ФК Москва, но без особен успех.

Гостите от Москва откриха резултата в 62-ата минута, когато Вукич се разписа. Вторият гол за московчани падна няколко минути по-късно, а негов автор стана Чеснаускис. Почетното попадение за Терек бе дело на Ляхалов в 77-ата минута.

В тима на домакините попаднаха и бившите футболист на ЦСКА София Флорентин Петре и Радослав Забавник. Словашкият бранител получи жълт картон и бе заменен през втората част.

В други мачове от 16-ия кръг днес ЦСКА Москва победи Томск с 3:2, а Спартак Москва срази Кубан с 4:0.

Лидер в подреждането продължава да бъде Рубин Казан, следван от Спартак Москва. Съставът на Терек е осми в класирането.