Вицешампионът на Румъния Търгу Муреш не започна сезона по най-убедителния начин, след като завърши 0:0 срещу Динамо Букурещ в мач от първия кръг на румънското първенство.

Българският сблъсък така и не се състоя на терена, защото Орлин Старокин не попадна изобщо в групата на Динамо.

За сметка на това Мирослав Манолов започна в титулярния състав на Търги Муреш, но бе сменен в 59-та минута.

За сметка на това в мача между Университатя Крайова и Ботошани взеха участие всички български футболисти. Двубоят завърши без победител 0:0.

Бившият вратар на Левски Пламен Илиев не допусна гол в първия си мач в румънското първенство.

Цял мач записаха още Радослав Димитров за Ботошани и Апостол Попов за домакините от Университатя.

В четвъртък Ботошани гостува на Легия Варшава в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа, който е от 21:45 часа българско време.