Амкар загуби с 1:2 домакинството си на Локомотив Москва в мача от 25-ия кръг в Русия. За тима от Перм играха и тримата българи Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев, но въпреки това те не успя да помогнат на отбора да стигне поне до точката.

Сираков и Пеев започнаха като титуляри за Амкар, като останаха на терена през целия мач. Мартин Кушев поигра няколко минути, след като в 90-та минута замени Андре Топчу.

Именно Топчу вкара в 24-та минута, за да може домакините да поведат в резултата с 1:0. Така завърши първото полувреме, а пълния обрат гостите сътвориха в края на мача, за десетина минути.

Първо в 78-та минута за 1:1 точен от дузпа бе Александър Алиев. В 86-та минута пък Иван Черенчиков си изкара втори жълт и съответно червен картон. С човек повече, гостите вкараха за 2:1 в 88-та минута, когато точен бе Родолфо.

След загубата, Амкар затъна лошо в класирането, като остана на предпоследното място във временното класиране с 22 точки. Локомотив Москва пък е 6-ти с 39 точки.