Българският халф Димитър Телкийски влезе като резерва и игра 21 минути за победата на Апоел Тел Авив с 2:0 над домакините от Бейтар Йерусалим в среща от осмия кръг на израелското първенство по футбол.

Бившият футболист на Левски се появи в игра при резултат 0:0, но в последствие помогна на отбора си за крайното 2:0, оформено с двете попадения на Самуел Йебоа в 86-та и 90-та минута на мача.

Другият бивш футболист на „сините” Елин Топузаков не попадна в състава на Апоел, който след осмия кръг се намира на четвърто място със седем точки зад временния лидер Макаби Хайфа.

Димитър Макриев пък изигра 85 минути за победата на Ашдод с 3:2 над домакините от Макаби Петах Тиква, но не успя да се запише сред голмайсторите.

Точни за гостите бяха Дего, Гонсалес и Шрики, които с трите си гола подредиха Ашдод с равни точки и по-лоша голова разлика до Апоел Тел Авив.