Българският нападател Наско Милев вкара поредния си гол в първенството на Литва. Той се разписа от дузпа за равенството на неговия Джиугас като гост на Хегелман Литауен - 1:1. Домакините поведоха в 29-ата минута с попадение на Наурис Петкевичюс, но в края на полувремето Джиугас получи дузпа, която Милев превърна в гол. Бившият нападател на Ботев Пд, Славия и Локомотив София е втори при голмайсторите с 12 попадения.

Джиугас е седми в класирането с 30 точки. В друг мач от 30-ия кръг на първенството на Литва лидерът Судува разгроми с 4:0 Банга в дебюта на японската звезда Кейсуке Хонда. Бившият ас на ЦСКА Москва и Милан вкара един от головете, с попадение се отличи и миналият за кратко през Арда Никола Таравел.

Судува събра 61 точки, а вторият Жалгирис е с 53, но и два мача по-малко. Трети е Кауно Жалгирис с 51 точки.