Българинът Мартин Тошев отбеляза гол за победата на неговия Жетису с 2:1 над шампиона на Казахстан - Астана.

Попадението бе пето за нападателя в местното първенство. Астана поведе чрез румънеца Дорин Ротариу още в 8-ата минута, но домакините направиха пълен обрат в края на двубоя. Най-напред Тошев изравни в 80-ата минута, засичайки центриране отдясно, а минута преди края Айбар Жаксиликов донесе победата на Жетису.

Лош ден имаше обаче друг българин в Казахстан - треньорът Николай Костов. Воденият от него Шахтьор (Караганди) загуби с 0:1 от лидера Тобол у дома. Гостите измъкнаха трите точки с гол на Касай в 89-ата минута, а Шахтьор игра с човек по-малко след 62-ата минута заради червен картон на Марат Шахметов. Загубата бе  четвърта поред за тима на Николай Костов.

В класирането води Тобол с 58 точки, пред Кайрат с 56, Ордабаси с 52,  Астана с 50. На следващите ти места са отборите с българско присъствие - Жетису е пети, а шести и седми са Кайсар на Стойчо Младенов и Шахтьор (Караганди) на Николай Костов.