Българският нападател Георги Какалов се разписа при победата на Хоризонт Турново с 2:0 над гостуващия Горно Лисиче в мач от 23-ия кръг на македонското футболно първенство.

Какалов откри резултата в осмата минута с първия си гол за сезона, след като подсили тима през зимата.

С успеха Хоризонт събра 41 точки и измести Работнички Скопие от първото място с по-добра голова разлика.

Двама българи пък донесоха победата на Пелистер с 2:1 над гостуващия Македония Гьорче Петров, след като Мартин Ковачев и Димитър Воденичаров вкараха във втори пореден мач за клуба си.

Защитникът Ковачев направи 1:1 в 88-ата минута, а нападателят Воденичаров с петото си попадение в кампанията донесе успеха в последните секунди, с което Пелистер се изкачи на трето място в класирането също с 41 точки.

Бившият български национален бранител Йордан Милиев също се разписа при победата на Шкендия с 2:1 като гост на шампиона Вардар Скопие.

Милиев, който подсили тима от Тетово със свободен трансфер от Левски през януари, откри резултата в 24-ата минута с първия си гол за сезона.

С успеха Шкендия се изкачи на осмо място с 30 точки, а Вардар пропусна възможността да се изравни с лидерите и остана четвърти с 38 точки.