Първото си попадение за новия сезон вкара Милен Петков. Бившият български национал се разписа от 20 метра в 61-ата минута при победата на Илисиакос над

Олимпиакос (Волос). С този успех с 2:0 отборът на българина има 7 точки и се нарежда на 10-о място след 5 изиграни кръга в гръцката втора дивизия. Начело е Етникос Астерас с 11 точки пред Янина с 10.

Българският полузащитник Мартин Деянов вкара три гола и беше избран за четвърти път от началото на сезона за Играч на мача в Малта. Пиета Хотспърс, в който играят четирима българи, размаза с 6:1 новака Имаба в среща от 8-ия кръг на малтийската Висша лига. След тази победа Пиета Хотспърс събра 9 точки и заема 8-о място.

Защитникът Пейчо Делиминков откри резултата за Пиета в 8-ата минута, а след в 13-ата и в 15-ата минута Мартин Деянов направи 3:0. В 44-ата минута Деянов вкара петото попадение, а Светлан Кондев фиксира крайното 6:1 от дузпа в 64-ата минута. Пълни 90 минути на обезболяващи инжекции изкара и Румен Гълъбов за състава на Пиета.