Българският национал Валери Божинов записа десетина минути игра при загубата на неговия Верона с 0:2 като гост на Бреша. Нападателят се появи на терена в 80-та минута при пасив от едно попадение. Веднага след появата си на терена в мача от 17-я кръг на Серия Б, Валери Божинов създаде едно от най-опасните положения за своя тим, но до гол така и не се стигна.

Домакините от Бреша откриха резултата в края на първото полувреме чрез Фабио Дапрела, а след почивката и двата състава останаха с по един човек по-малко заради нарушения на Жоржиньо (Верона) и Карачоло (Бреша).

В заключителните минути на двубоя, домакините успяха да удвоят резултата за по-категорична победа над Валери Божинов и компания. В 90-та минута за 2:0 се разписа Алберто Скалия.

След поражението Верона запазва третото място в класирането на Серия Б с 32 точки, но е и с мач по-малко от заобикалящите го в таблицата тимове. Днешният съперник на тима – Бреша, се изкачи на 4-а позиция с 26 пункта, колкото имат още Падова и Варезе.