Валери Божинов се разписа за своя Ювентус при разгромната победа с 5:1 над гостуващия Триестина в среща от 28-ия кръг на италианската Серия Б.

Българският нападател влезе като резерва в 71-та минута на мястото на Рафаеле Паладино, който преди това реализира хеттрик. Божинов вкара петия гол за „Старата госпожа” в 81-та минута с глава след центриране на Павел Недвед и оформи крайния резултат.

Гостите изненадващо поведоха в резултата в седмата минута с попадение на Федерико Пиовакари. Веднага след това обаче Ювентус изравни, след като Мауро Каморанези се разписа. Паладино реализира своя хеттрик с голове в 27-та, 45-та и в 60-та минута.

Ювентус води в класирането с актив от 55 точки. Втори е Наполи с 49 точки, а третото място заема Пиаченца с 47 точки.