Българският национал Валери Божинов започна със загуба сезона за новия си клуб Парма. Елитният тим загуби позорно у дома с 1:2 от третодивизионния Новара в третия кръг за Купата на Италия.

Божинов бе резерва и въпреки леката травма, от която се оплакваше след мача на България в сряда, записа 30 минути от второто полувреме.

Родният нападател се появи на терена в 61-та минута на мястото на Ланзафаме, но не успя да обърне развоя на срещата. Десетина минути преди края на двубоя Божинов си изкара жълт картон, единствен за състава на „пармалатите”.

Единственият гол за Парма реализира Лукарели, но попаденията на Вичентини и Бертани за Новара се оказаха решаващи за победата на гостите.

В другите две срещи от Купата на Италия тази вечер Сасуоло победи Верона с 2:0, а Ливорно се наложи със същия резултат над Торино.