Българският нападател на Верона Валери Божинов стартира като титуляр в срещата от 11-ия кръг в Серия Б срещу Виртус Ланчано, която бе спечелена с 2:0. Това бе трети пореден успех за тима на нашия национал, който остана на терена до 64-ата минута.

Божинов започна много активно мача, като в 8-ата минута стреля опасно от 25 метра, но топката премина над вратата. Само три по-късно той отново отправи удар, този път точен, но твърде слаб, за да затрудни вратаря Леали.

В началото на втората част таранът можеше да отбележи с огромна доза късмет, след като удар на негов съотборник се отклони в тялото му, но вратарят на гостите се справи.

Десетина минути след като Божинов отстъпи мястото си на терена, Верона откри с попадение на Кача. Пет минути пред края на мача пък Гомес Талеб оформи крайното 2:0.

С този успех отборът на Божинов запази второто си място във временното класиране с 24 точки, на 4 зад лидера Сасуоло и с 2 повече от третия Ливорно.