Българският национал Валери Божинов бе сменен на почивката при загубата на Виченца с 1:2 в домакинството срещу Читадела в 35-ия кръг на Серия Б. Това бе четвърто поражение в последните пет мача за тима на нападателя и изпадането изглежда все по-вероятна развръзка с оставащите 7 кръга до края. В момента Виченца се намира на 9 точки от безопасната зона и на 8 от 18-ото място, което дава право на бараж.

В герой за гостите се превърна 33-годишният Антонио Ди Нардо, който вкара и двата гола за успеха. Италианецът бе точен към края на първото полувреме и позволи на отбора си да се оттегли на почивка с гол преднина.

Доминик Малонга успя да изравни в 62-ата минута и върна надеждите за Виченца, ала в 64-ата Читадела получи наказателен удар и Ди Нардо за втори път опъна мрежата за 2:1.

Виченца е на 20-о място с 32 точки, като единствено Про Верчели (28 точки) и Гросето (23 точки) се намират зад тима на Божинов.