Българският нападател Валери Божинов игра цял мач за своя Лече при гостуването на Милан в мач от 27-ия кръг на Серия А. „Джалоросите“ обаче допуснаха нова загуба в шампионата и твърдо остават в зоната на изпадащите. Милан се наложи с 2:0 и по този начин със сигурност продължава да оглавява временното класиране., след като Ювентус направи грешна стъпка при визитата си на Дженоа, завършвайки 0:0.

Божинов, който играе в Лече под наем от Спортинг Лисабон, започна срещата като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути на „Сан Сиро“, въпреки че гостите извършиха и трите им позволени смени.

Резултатът в мача бе открит още в 7-ата минута от Антонио Ночерино, а крайното 2:0 бе оформено от голмайстора на тима Златан Ибрахимович. Вторият гол в срещата падна в 65-ата минута.

Така „росонерите“ направиха решителна крачка към титлата в Италия, след като събраха актив от 57 точки, четири повече от преследвача Ювентус, който не успя да победи Дженоа като гост.