Българският национал Валери Божинов се отчете с асистенция при равенството на своя отбор Парма срещу Дженоа в мач от третия кръг на италианската Серия А.

Божинов започна като титуляр на върха на атаката на „пармалатите” за сметка на Ернан Креспо, който отново бе оставен на резервната скамейка.

В началото на мача българинът вкара топката във вратата на Дженоа, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 28-та минута Никола Рицоли отсъди дузпа за Дженоа, а зад топката застана Лука Тони, който откри резултата.

В 72-та минута Божинов асистира на Кристиан Дзакардо, който с глава изравни резултата и оформи крайното 1:1. Малко след това Божинов бе заменен от Ернан Креспо.

Шампионът Интер победи Палермо с 2:1 след два гола на Самуел Ето’о, който обърна мача след попадение на Илич.

Ювентус разгроми Удинезе като гост с 4:0. Головете за „бианконерите” вкараха Бонучи, Куалиарела, Маркизио и Якуинта.