Българският национал Валери Божинов помогна на своя Виченца да спечели изключително важни точки в битката за място във второто ниво на италианския футбол. Нападателят се отчете с асистенция при победата с 1:0 над Асколи.

С оглед на класирането и за двата тима точките бяха от невероятно значение, но в крайна сметка с успеха се поздравиха домакините.

Валери Божинов започна мача от 37-я кръг на Серия Б като титуляр и остана на терена до 89-та минута, когато бе заменен от Симоне Тирибоки. Българският нападател се оказа изключително прозорлив в самото начало на срещата. Още в първата минута Божинов успя да намери Джиакомели, който реализира красиво попадение в мрежата на съперника. Това се оказа и единственият гол в мача, но достатъчен за трите точки.

След победата Виченца заема опасното 20-о място в подреждането с 35 пункта, с 5 по-малко от днешния си съперник Асколи, който заема една позиция по-високо в класирането.