Българският национал Валери Божинов асистира за единственото попадение на Парма при срамната загуба от последния Бари с 1:2 на стадион “Енио Тардини”. Нападателят се появи като смяна в 68-ата минута, когато тимът му губеше с 0:1.

Българинът се отблагодари за гласуваното му доверие и десет минути преди края центрира перфектно към Амаури, който с глава изравни за 1:1. В оставащите минути на двубоя домакините се опитаха да вземат трите точки, но в крайна сметка голът падна в тяхната врата.

В продължението на мача Миранте се възползва от груба грешка в отбраната на “дуковете” и вкара победното попадение за Бари. Първият гол за гостите бе дело на Париси.

Въпреки спечелените три точки Бари остава на последното място във временното подреждане на Серия А, докато Парма е 16-ти и гледа все по-сериозно към втория ешелон на Италия. Това бе първа победа на Бари над Парма на стадион “Енио Тардини”.