Валери Божинов вкара два гола за резервите на Манчестър Сити, а Мартин Петров добави още един за победата над Евертън у дома с 3:1.

Двамата играха за втория тим на гражданите, за да трупат игрови минути преди мача на националния отбор на България срещу Ирландия на 6 юни.

Карамелите излязоха напред в 61-ата минута, когато МакДоналд си вкара автогол. Тогава дойде ред на българската лавина в небесносиньо.

В 67-ата минута Божинов се разписа след далечен изстрел. Юношата на Лече бе точен отново три минути по-късно, обръщайки резултата напълно. Петров пък довърши Евертън в 76-ата минута, когато красиво засече топката от воле с левачката.

И Валери Божинов, и Мартин Петров претърпяха тежки контузии през този сезон, но вече са напълно възстановени и единственото, което им липсва, за да навлязат в оптималната си форма, е игровата практика.