Ювентус се наложи над Болоня с 3:1 без Валери Божинов в мач от 38-я кръг на Серия Б. „Старата госпожа” победи като домакин без българския нападател да се появи на терена.

Гостите от Болоня доиграха срещата с 9 души, след като в края на двубоя само за 120 секунди бяха изгонени двама футболисти.

Болоня поведе в резултата още в 27-та минута чрез Белучи, но домакините успяха да изравнят 10 минути по-късно след попадение на Дел Пиеро, капитанът на Ювентус изведе своя тим напред от дузпа в 86-та минута, а в самия край на мача Трезеге оформи крайното 3:1.

Така след тази победа отборът на Валери Божинов, който за пореден път остана на резервната скамейка, остава убедителен лидер в Серия Б със 79 точки, докато вторият – Дженоа има 70 в актива си, но и има мач по-малко.