Българският национал Валери Божинов изигра 27 минути при загубата на своя Виченца от Сасуоло с 1:0. Мачът бе от 27-ия кръг в Серия Б и остави тимът на нападателя под чертата във втория ешелон на италианския футбол.

Божинов започна на скамейката, но треньорът на Виченца реши да го пусне в опит да промени нулевото равенство, което също нямаше да бъде от кой знае каква полза във временното класиране.

Чистите положения в мача бяха малко, но в 86-ата минута Доменико Берарди проби отляво, двама бранители се опитаха да го спрат, но нападателят вкара с хубав удар в долния десен ъгъл.

В края на мача Виченца на два пъти имаше претенции за дузпа заради игра с ръка, но такива не бяха отсъдени.

По този начин тимът на Божинов остана на 20-о място с 25 точки, на една зад 19-ия Бари и на 4 от 18-ия Реджина. Кротоне се намира точно над чертата с 30 точки.