Българският нападател Валери Божинов разкри, че не е толкова щастлив от страхотния гол, който вкара на Бари, а от трите спечелени точки за Парма. Националът на България се разписа за 1:0, само пет минути след като се появи в игра през второто полувреме. Двубоят от Серия А приключи при 2:0, като вторият гол, бе реализиран от Алберто Палоски.

„Много съм доволен от победата. Вече имаме 17 точки, а успехът днес беше най-важното нещо за нас. След критиките, които получихме след мача срещу Аталанта, това бе най-добрият ход, да отговорим”, сподели Божинов, който похвали целия отбор за играта му срещу Бари. „Мисля, че сме много добър отбор и го показахме през последните дни”, добави още нападателят, който не пропусна да каже и няколко добри думи за съперника.

Валери Божинов не забрави и феновете на Лече, на които посвети гола си.

В следващия мач от Серия А Парма гостува на Милан. Двубоят от 11-я кръг на първенството в Италия е в събота.

Новините за Валери Божинов и Парма можете да следите от страниците на отборите в Gong.bg.