Българският нападател Валери Божинов след дълго чакане направи своя дебют за хърватския Риека в местното първенството. Това се случи в 34-ия кръг, когато белите разкъсаха гостуващия Запрешич с 5:1. Българинът дори се отчете с асистенция за последния гол на своя тим.

Риека започна съперника си още от самото начало – във втората минута Александър Горгон откри и оттам нататък напрежение сред домакинските фенове (заради загубата от Локомотива Загреб в предния кръг) нямаше.

В 34-ата минута ганайският нападател Боаду Акости удвои резултата, а след почивката саморазправата продължи. Яков Пулич вкара за 3:0 след час игра, а в 73-ата Леонардо Зута увеличи разликата.

Божинов се появи в игра непосредствено след този гол, а четири минути по-късно – в 78-ата – подаде на друга резерва Зоран Квържич за петия гол.

Запрешич успя да намали чак в 89-ата минута чрез албанеца Херди Пренга.

В класирането два кръга преди края води Динамо Загреб със 70 пункта. Риека е втори с 66.

За Валери Божинов това беше второ участие изобщо за Риека. До днес той имаше един мач в турнира за Купата на Хърватия.