Спортинг победи с 3:0 Маритимо и така се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Португалия.

Българският нападател на „лъвовете“ Валери Божинов остана на резервната скамейката, откъдето изгледа успеха на своите.

Двубоят започна неприятно за домакините, след като още в 20-та минута Даниел Карисо бе заменен от Андре Сантос.

През първото полувреме все пак не паднаха попадения, Спортинг стигна до класическия успех след почивката. Първо в 49-та минута Андре Карио откри за 1:0.

В 55-та минута пък гостите останаха с човек по-малко след като червен картон получи Игор Роси за нарушение срещу Рики Ван Волфсвинкел в наказателното поле. Потърпевшият обаче не успя да реализира.

Няколко минути по-късно, домакините получиха правото да изпълнят нова дузпа, която в 60-та минута все пак бе реализира от Волфсвинкел за 2:0.

крайното 3:0 оформи Инсуа в 82-та минута.