Българският нападател на Манчестър Сити Валери Божинов игра 70 минута в мача на резервите срещу Хъл Сити. Стрелецът започна като титуляр, а неговият тим претърпя загуба с 1:2.

Божинов бе наблюдаван на трибуните от футболния мениджър Лъчезар Танев и съотборника му Мартин Петров, научи Гонг. Танев е в Манчестър, за да се види с контузения Петров, който се възстановява от травма на коляното.

Очаква се Валери да играе цял мач за дубльорите на Сити следващия вторник в градското дерби срещу Манчестър Юнайтед.

Тази вечер пред Божинов се откриха няколко шанса, но не успя да се нареди сред голмайсторите.

Най-чистото положение пред Валери се откри в началото на второто полувреме, но ударът му бе спасен от вратаря на Хъл Сити.

За „гражданите” се разписа Бол, а за „тигрите” точни бяха Аткинсън и Дойл, който донесе победата на Хъл с гол от дузпа в 59-та минута.

„Играх 70 минути и се чувствам добре. Уморен съм, но това е нормално. През първото полувреме бях свеж и се чувствах добре. Всичко върви по план”, коментира лаконично за Гонг българският стрелец.