Валери Божинов игра 90 минути за Виченца при домакинската загуба с 0:1 от Бари в мач от 29-я кръг на Серия Б.

Единственото попадение в срещата падна още в 5-та минута, когато Франческо Капуто с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Виченца.

Домакините бяха по-активни през целия мач, но не успяха да реализират създадените положения.

Божинов бе сред най-активните футболисти в състава на Виченца.

В 86-та минута българският нападател вкара гол, но попадението не бе зачетено, тъй като съдията видя нарушение на Божинов срещу защитник на Бари.

Три минути по-късно Божинов стреля опасно, но вратарят на Бари Ламана спаси.

В последните 20 минути на срещата Виченца заигра с четирима нападатели, след като и Тирибоки се появи на терена.

В заключителните секунди на срещата героят за Бари Капуто бе изгонен за втори жълт картон.

Виченца остава в зоната на изпадащите, като заема 20-о място с 28 точки и е на пет от спасителната зона.