Васил Божиков и Слован Братислава отново са шампиони на Словакия. Българският национал, който е капитан на отбора, ще вдигне титлата над главата си за четвърта поредна година, след като вече и теоритично тимът му няма как да бъде изместен от първото място до края на сезона.

Днес Слован удържа нулево реми в гостуването си на Ружомберок, което е достатъчно на тима за лидерската позиция. Спечелената точка означава, че Слован остава начело с преднина от 14 точки именно пред Ружомберок, а до края на сезона остават само 4 кръга, в които тази разлика няма как да бъде стопена.

Божиков пък бе на терена пълни 90 минути, а домакините завършиха срещата с 10 души на терена, след като в 55-ата минута Ян Масло получи червен картон.

Отборът е и на 1/2-финал за Купата на Словакия, като в първия мач направи равенство 0:0 с Тренчин.