Уелингтън Финикс с Божидар Краев в състава си започна новия сезон с трудна победа. Новозеландците се наложиха с 2:1 след продължения като гост над Пенинсула Пауър в мач от 1/16-финалите на Купата на Австралия. Срещата беше първи официален мач на отбора на българския нападател за новата кампания.

Краев започна като титуляр и беше на терена почти до края на мача, след като в последните секунди беше заменен от Бен Уолъс.

Уелингтън поведе в резултата две минути преди края на първата част с гол на Никълъс Пенингтън. В 71-ата минута домакините, които се състезават в първенството на щата Куинсланд, стигнаха до изравнителен гол чрез Люис Грийнууд.

Мачът влезе в продължения, а гостите успяха да вкарат победен гол в 119-ата минута чрез Джошуа Ръдланд.