Вратарят Пламен Илиев и защитникът Радослав Димитров играха цял мач за своя Ботошани при загубата с 3:5 при гостуването на Стяуа от 17-ия кръг на румънското първенство.
Двамата българи не успяха да помогнат на гостите в драматичен мач, в който зрителите видяха осем гола.

Бреевелд откри резултата за Стяуа още във 2-а минута, но гостите изненадващо направиха обрат след попадения на Роман и Мартинус. Стяуа си върна аванса в резултата до почивката с голове на Станчу и Таде. В началото на втората част Ботошани отново изравни след гол на Кабрера. Стелистите обаче не допуснаха изненада и стигнаха до победата след точни попадения на Рапа и Станчу.

Ботошани доигра мача в намален състав след червен картон на резервата Мирон в добавеното време на мача.

Стяуа заема 3-о място с 30 точки, а Ботошани е на 12-а позиция с 13 точки. Лидер е ФК Астра с 36 точки. /БТА