Финалистът от миналогодишното издание на шампионската лига – Борусия Дортмунд днес изигра поредната си контрола по време на зимната пауза в Бундеслигата. Вестфаленци разгромиха третодивизионния Дуисбург с 6:1, като този път българският младежки национал Едисон Йорданов остана извън групата за мача.

Наставникът на „жълто-черните“ Юрген Клоп заложи на две различни единадесеторки през всяка от двете части, като използва в спаринга почти само футболистите от първия си състав.

На почивката резултатът беше 5:1 в полза на Борусия, като Роберт Левандовски и Хенрих Мхитарян вкараха по два гола, след като Пиер-Емерик Обамеянг откри още в 7-ата минута. Полският таран бе точен в 16-ата и 42-ата минути, докато арменецът наниза двете си попадения между 37-ата и 40-ата.

Нигериецът Кингсли Онуегбу върна един гол за Дуисбург точно преди паузата, а след нея Юлиан Шийбер оформи крайното 6:1 в 68-ата минута.