Борбата за титлата в румънското първенство става все по-интересна като 3 кръга преди края шансове за трофея имат цели пет отбора, в които има и двама българи.

Това са Живко Миланов и Валентин Илиев, които изиграха по 90 минути в мачовете на своите отбори Оцелул и Стяуа, които победиха и са главни кандидати за трофея заедно с фаворита Клуж.

Миланов започна като титуляр при гостуването на Пандури, завършило с успех 2:1 за неговия тим. Войкулет откри за домакините през първата част, но Уесли от дузпа и Пап през второто полувреме донесоха ценните три точки за Васлуй.

Валентин Илиев пък бе през цялото време на терена при трудната победа с 1:0 на Стяуа над гостите от Чехлаул. Победният гол реализира Мартинович в 61-а минута.

В класирането в момента временно лидер е Васлуй с 61 точки, но толкова има и вторият Клуж, който е и с мач по-малко. Стяуа е на трето място с 59 точки, следван от Рапид Букурещ с 57 и Динамо Букурещ с 56.