Българският нападател Мартин Минчев вкара гол и направи асистенция, макар че игра само десетина минути при домакинската победа на Спарта Прага с 3:1 над Пардубице в мач от 25-ия кръг на чешкото футболно първенство.

Юношата на Черно море се появи в игра в 82-рата минута на мястото на Томаш Чванкара и само три минути по-късно вкара на празна врата за 2:0. В 89-ата минута Минчев напред по лявото крило и стреля към вратата на Пардубице, като буквално от голлинията Лукаш Хараслин довкара топката за 3:0.

Първият гол за Спарта в мача бе дело на Ладислав Крейчи след час игра, а Пардубице стигна до почетно попадение в добавеното време на двубоя чрез 37-годишния ветеран Павел Черни.

С победата Спарта 54 точки, с които заема трето място в класирането, като изостава с 6 от градския съперник Славия Прага и с 9 от лидера Виктория Пилзен. Пардубице е на 15-о място с 20 точки.