Благой Георгиев пропусна дузпа, а Оденбург загуби с 3:5 след изпълнение на 11-метрови удари срещу СКА-Хабаровск и през следващия сезон ще играе във втора дивизия на Русия. Мачът беше плейоф за участие в елита, след като Оренбург завърши на 13-о място в генералното класиране на първа дивизия, а СКА-Хабаровск бе четвърти във втора.

Мачът на стадион "Газовик" беше много интересен, но двата отбора пропуснаха редица положения през редовното време и двете продължения.

Благой Георгиев пък получи шанс да остави Оденбург в елита с гол от дузпа в 39-та минута, но той би леко топката към ъгъла и вратарят на Александър Довбня изби топката встрани.

При дузпите Довбня отрази удар на Андрей Малих, а петимата играчи на СКА-Харабовс вкараха и гостите спечелиха с 5:3.

По-късно днес Арсенал Тула ще играе срещу Енисей Красноярск за последната квота за руската Висша лига./БТА