Българският национал Благой Георгиев игра 90 минути при победата на Терек Грозни с 2:0 като гост на ФК Краснодар в мач от 15-ия кръг на руското футболно първенство.

Георгиев беше титуляр за чеченците и бе заменен в последните секунди на двубоя от Олег Власов. Българинът на три пъти обстрелва вратата на съперника от дистанция, но беше най-близо до попадение в 52-ата минута, когато топката профуча на сантиметри край целта.

За успеха на гостите се разписаха Сергей Омелянчук след фаул от 35 метра в 18-ата минута и девет минути преди края, когато Шамил Асилдаров оформи крайното 2:0 с глава след центриране от корнер.

За домакините цял мач игра бившето крило на Левски Жоазиньо, който получи жълт картон в края на срещата.

Терек е 11-и в класирането с 18 точки, а Краснодар е девети с 20 точки. Лидер е ЦСКА Москва с 31 точки и мач по-малко от шампиона Зенит, който има 29 точки.